DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 11.07.2021 22:17:29 

Kawasaki ZX-6R Ninja

Dragstery '08
14.-15.6.08 Hoškovice 2. den - závody
Druhý den se opět počasí vydařilo.Ráno proběhlo jedno kolo kvalifikačních jízd, poté následoval sprint příchozích.Vítězství si odnesl do 750ccm J.Vejroch a nad 750ccm M.Mach společně s R.Fejtem, kteří dosáhli v součtu tří časů naprosto stejných hodnot!!!
Kaskadérské umění předvedl P.Korych, včetně vyhecovaného bouchnutí gumy.
Po tomto vystoupení se měl předvést na druhé run-wayi Jet Bike. Tentokrát se ho nedařilo roztočit do potřebných otáček a tak start proběhl až po 5-minutovém oživování a nebylo to ono jako v sobotu večer.Posléze jsme se dozvěděli, že šlo o závadu na elektroinstalaci a že se pokusí o opravu s následným startem odpoledne.Start v odpoledních hodinách se už se vší parádou povedl.
Dále proběhlo představení všech jezdců a šlo se na závodění.
Ve třídě 10,5 zvítězil J.Čížek, který jel finálovou jízdu s J.Ječným.Oba hranici 10,5sec. podjeli, ale P.Čížek ji podjel méně, proto mu patřilo první místo.
Street Twin 12,0 vyhrál M.Šwamberg, Modi Twin stále se lepšící P.Kubera, Teenager dragster 125 H.Hlaváčová, National Dragster T.Čížek, SSB Schnarwiler ( O.Klymčiw opět se svým turbem posunul rychlostní rekord na 273km/h), Competitiony vyhrál J.Včelák, kterému Hayabusa skvěle šlape.Top Gasy vyhrál B.Niessen a H-D V-ROD Destroyer specialista této třídy A.Seifert, který do finále nastoupil s U.Golde. Oba však vystartovali předčasně, avšak A.Seifert jako druhý,proto vítězství patřilo právě jemu.
Závody byly opět skvěle zorganizované a velký dík patří Yvoně Kneblové, která k nám dostala jediný Jet Bike v Evropě !!!Jen jedna malá výtka. Pro příště by to chtělo změnit přítomného DJ, jelikož hudba co pouštěl místy byla jak na německém fesťáku, který se koná u lesa, kde hrají trempíci to svoje country a vedle na louce zase probíhá Czechtek.

                                        

14.-15.6.08 Hoškovice 1. den - kvalifikační jízdy
V Hoškovicích panovalo pěkné, sice trochu chladnější počasí, déšť se nekonal(když tedy nepočítám ty tři kapky v odpoledních hodinách).
Rozjížďky probíhaly v poměrně slušném tempu, trať díky bohu nikdo neznečistil, žádné zdržování, tak to má být.
Pro všechny kategorie byly vypsány tři rozjížďky. Divákům se předvedly také evropské Top Gasy a Harley Davidson V-ROD Destroyer -( tyto dragstery je možno přímo v tomto tuningu zakoupit z továrny) Proběhl také závod U.S.Cars.
O. Klymčiw posunul rychlostní rekord v SSB z 263km/h na 269km/h.
Stroje všechny nadchly, ale přeci jen každý netrpělivě očekával Jet Bike na protější run wayi. Slibované peklo začalo podle plánu v 18:00. To co nastalo pak, nejde dost dobře popsat, to se musí zažít, kdy se stroj natočí, turbína se začne pomalu líně roztáčet, až se zarazí v takových otáčkách, kdy už píská jak stíhačka před startem a vše je prokládáno plamenem a bílým dýmem z pohonu. Mimochodem, byl jsem cca 30 - 40 m od stroje v době kdy vyšlehl plamen a teplo bylo cítit i na tuto vzdálenost.Po této show proběhl všemi očekávaný start. Počáteční metry jsou pomalejší, ale jakmile turbína dosáhne potřebných otáček, tak nastane taková forsage, že tu prostě byl a najednou není.
Brzy přidám video tohoto peklo stroje.
 

                                                  

Na blížícím se Drag Day  14.-15.6.08 se v Česku poprvé veřejnosti představí Jet Bike "Hellfire" s tryskovým motorem o výkonu 3500k !!! Nenechte si proto tuto plamenně-pekelnou show ujít.
    

Dne 3.5.08 se na Hoškovickém letišti konal opět další Drag Day pořádaný KDP.
Od rána za slunečného počasí, které bohudík vydrželo celý den, kromě malé přepršky v odpoledních hodinách, probíhaly jednotlivé rozjížďky jednotlivých kategorií ve kterých jezdci poprvé po zimě( když nepočítám test day) dali pořádně zabrat svým strojům.
Některé rozjížďky byly pěkně divoké, např.National dragster, kdy se jednomu z borců stroj nepěkně rozházel ze strany na stranu. Na startu nám O.Knebl ukázal jak vypadá , když vylítne lišák přes karbce.
Po těchto rozjížďkách šly na řadu Public Bikes a to do 750ccm a nad 750ccm.(první dvě jízdy,další dvě následovaly během závodů) Ve třídě do 750 se sešla pěkná konkurence R6,GSXR750,nová R6 v sedle z Carlosem z MH,CBR600RR.
Zkrátka pro mojí Kawu ZX-7R tvrdá konkurence.Nejlepší čas který jsem dosáhl byl 11,463 sec. S tímto časem jsem vzhledem k první účasti na této motce spokojen, dá se říct, že jsem spíš sbíral data pro další vylepšení, abych dosáhl
času pod 11 sec SmileyCentral.comTak uvidíme
Třídu do 750 vyhrál J.Vejroch, který zajíždí na R6 perfektní časy okolo 10,6-10,7 sec.
Ve třídě nad 750 byla bitva mezi R.Fejtem,M.Machem a P.Kettnerem předem jasná(dojeli ve stejném pořadí, jak jsou psaní) Tito jezdci pravidelně jezdí časy pod 10 sec., což je nášup, nutno však dodat, že jejich stroje jsou polaďené a závody protřelé SmileyCentral.com
V polední pauze své umění předvedl kaskadér P.Korych. Vystoupení bylo hodně akční(po zadním bez držení,dlouhé smyky atd.atd. zkrátka paráda)
Dále proběhlo představení všech jezdců a šlo se na to.
Ve třídě Street 10,5 vyhrál J.Čížek,Street Twin 12,0 M.Šwamberg, Teenager dragster H.Hlaváčová na svém ostrém dvoutaktu(jako jediná-ostatní mají čtyřtakty do 125ccm)Modi Twin F.Smrčka,National drag. P.BWerdan, SSB O.Klymčiw na své nové brutální turbo Kawě a v Competitionech dragsterový mazák O.Knebl
Letošní první Drag Day se vyvedl a zanedlouho tu budou mezinárodní závody 14.-15.6.08.

                                                

 

Ve sportovní hale na Holešovickém výstavišti při výstavě Motocykl 08 byla představena prezentace dragsterů MČR.
Vystavena byla Kawa ZX12R O.Knebla,SSB Kawa ZX12 H.Kouby(mj.na prodej za 199 999 Kč,tak kdyby měl někdo zájemSmileyCentral.com )Harley - Davidson V-ROD naleznoucí nového pilota J."Bardotku"Nestroje, Harley – Davidson Sportster J.Janouška a Yamaha M.Ponci.
Naposledy jsem si nechal SSB O.Klymčiwa.Je to Kawa ZX12 Turbo z loňské sezony, ale v novém kabátě a značně přepracovaná.Ten plamenný airbrush se ohromně povedl.
Tak jsem zvědavý jak to klukum v nový sezoně pošlape.

             

Drag Day 1.9.07 Hoškovice SmileyCentral.com